Sumthin82601 Sumthin82601
  • 08-01-2024
  • Mathematics
contestada

5 tons of bark cost $32,600.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

Help me please,,,,,,,,,,,,,
Norman owns a small dairy farm in the United States. He buys cows from local ranchers and produces milk and cheese for local stores. He also sells cheese to a
Which of the following is the product of the rational expressions shown below?
Match each industry with its 2016 employment number, as listed in the previous article. general medical and surgical 5,373,000 hospitals, private 7,329,800 full
While Calvin is doing a physics experiment outside with a radar gun, he notices that after three seconds a car reaches a speed of 20 m/s while accelerating at 3
A small ferryboat is 4.00 m wide and 6.00 m long. When a loaded truck pulls onto it, the boat sinks an additional 4.00 cm into the river. What is the weight of
find the value of t for the given values of d and r d=234 r=45​
What is the value of u? A) 47° B) 49° C) 51° D) 53°
y = - 4x + 4 slope = y-intercept =
Which value is NOT a solution of 8x3 – 1 = 0?