tarabell6112 tarabell6112
  • 07-01-2024
  • Business
contestada

Gallerani Corporation has received a request for a special order of 4,500 units of product A90 for $27.10 each. Product A90's unit product cost is $26.80, determined as follows:
a) $26.80 is the selling price per unit.
b) $0.30 is the profit per unit.
c) $27.10 is the total revenue.
d) $26.80 is the total cost.

Respuesta :

Otras preguntas

Use >, <, or = to complete the statement. | –10 | | 11 | A. > B. = C.
Which of the following quotations best explains why Roosevelt believes he was elected?
what is 1360/220 as a repeating decimal
What is U.S. currency backed by today? A. gold B. silver C. the state banks D. the federal government
Can You Describe Marches Character in The Book Loot: How To Steal A Fortune?
In Buck's thinking, the "noblest" prey of all is A. a very fast rabbit. B. another dog. C. a moose. D. man.
Which of the following is the conjugate of a complex number with 6 as the real part and -5 as the imaginary part? 6 - 5i -6 - 5i 6 + 5i -6 + 5i
what does point 0,0 on a graph represent
According to scientific data on climate change, what levels have risen by 30% over the past 200 years? A. ozone B. argon C. carbon dioxide D. krypton
How can I divide by zero?