quinterriussanford
quinterriussanford quinterriussanford
  • 09-01-2023
  • Mathematics
contestada

To make an apron, Jaylen’s mother bought 3.9 yards of cloth. If a yard of cloth costs $9.50, how much did Jaylen’s mother spend?

Respuesta :

Otras preguntas

Propane is used as a fuel in most gas grills to cook food on during the warm summer months. When the propane is burned the following reaction takes place: C3H8(
how can properties help me divide
show me how to write 0.326 in two other forms
16. The goals of biodiversity conservation include all of the following EXCEPT (1 point) protecting individual species. introducing exotic species into new envi
lily receives 30 messages on her cell phone. of those messages,1/5 are picture messages and 7/8 of the remainder are text messages. how many text messages does
explain how you would write 36/10 as s decimal
The Boston Massacre occurred when __________. A. British soldiers fired on a crowd of troublemakers B. colonists attacked and killed British soldiers C. Native
adding fractions and decimos
What kind of military force did the confederation government have?
what is 26 divided by 130