stevenswiergosz1 stevenswiergosz1
  • 08-01-2023
  • Mathematics
contestada

A store is having a sale on chocolate chips and walnuts. For 4 pounds of chocolate chips and 8 pounds of walnuts, the total cost is $33. For 2 pounds of chocolate chips and 3 pounds of walnuts, the total cost is $13.
Find the cost for each pound of chocolate chips and each pound of walnuts.

Respuesta :

Otras preguntas

I need Help AsappPlease!!!!!!!!!!!!!!!!!!​
HELPPPP ASAPPPPPPPPPPPP
II. Panuto:Pagsunud-sunurin ang mga pangyayari sa pag-usbong ng Kabihasnang Greece batay sa bilang 1-5. Isulat sa iyong sagutang papel. 7. Nanakop si Alexander
An old coin is sold for $2 and its value increases by 8% each year after it is sold. What is the value of the coin, in dollars, in 10 years
help me with this please
which one do u think it is on the question on the picture
Conner earns 24$ working every 1.5 12 blank
-3(3 - 10x) please help, distributive property.
PLEASE SOMEONE HELP ME OH LORD PLEASE I BEG U
What two processes are involved in sexual reproduction, but not asexual reproduction, that increase genetic diversity? Choose all that apply.