darkpain8861 darkpain8861
  • 08-12-2022
  • Mathematics
contestada

A box of cereal weighs 14 ounces and costs $2. 66. What is the price per ounce of the cereal?.

Respuesta :

Otras preguntas

In which of the following phrases does Lincoln express ideas opposing slavery in the US? A. "dedicated to the proposition that all men are created equal" B. "te
The table below shows the amount of rainfall in maryville during each week in April. What was the total amount of rainfall in the amount of April?
Which appeared on Earth first? Neanderthals Homo habilis Homo sapiens Australopithecines
what is the history of man?
The Knights of the Round Table were bound by the code of chivalry that called for loyalty to king, God, and lady. In which lines of this excerpt from Sir Gawain
Help me!!! Several small craters lie in the floor and on the walls of crater 2. Which is older,crater 2 or the smaller craters inside it?
Who was Susannah Dickinson, and what role did she play in the Alamo conflict?
What are some similarities between mollys home and new york city
you want to measure wind speed. youll grab?
Which set of numbers is the most reasonable to describe the temperature in alaska during the winter? A) whole numbers B) natural numbers C) irrational numbers