xDaniel24k
xDaniel24k xDaniel24k
  • 08-12-2022
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 8 oranges for $4.96. What is the unit cost?

*put process*

Respuesta :

Otras preguntas

How much of the world's sea shipments of oil passes through the Strait of Malacca? A. one-tenth B. one-fourth C. one-half D. three-fourths
Why is the Prefect's visit a coincidence?
A flagpole casts a shadow 10ft long, a girl standing next to the flagpole casts a shadow 2.5ft long if the girl is 5ft tall how tall is the flagpole?
In "The Scarlet Ibis" who is the narrator of the story? A) a young boy with a disability B) a young girl with a disabled brother C) a parent of a disabled c
What does the word unreasonable mean
Three of the common characteristics of hunter-gatherer communities are _____. Select all that apply. they stayed in one place for long periods of time their com
What are irrational numbers *PLZ GIVE AN EXAMPLE*
"when you give your speech, you should try to make eye contact with your audience as much as you can."
What is the best estimate of (-3/5)(17 5/6)
your personal skills, personal strengths, and personal characteristics have nothing to do with how well you are going to do at any job in the allied health fiel