tatibranson0911 tatibranson0911
  • 07-12-2022
  • Mathematics
contestada

Jake charges $15 per hour
for swim lessons.
The cost is per student. Is the amount of
money Jake makes per hour proportional to
the number of students who take lessons, or
the number of hours? Is this proportional?

Respuesta :

Otras preguntas

It's not important to monitor your heart rate during moderate intensity activities. True False
Can u answered this problem?
Which term best describes the point, line, or curve defined by the intersection of a cone and a plane?
What can be found in every skeletal muscle
Which is a unit of density? A) cm3/g B) g/cm C) g/cm3 D) ml/g
I'm giving 50 points and brainliest answer to whoever can answer this... Please show your work so I can try to understand it xD <3
What is a catalyst used for?
What number is 30% of 80??
Freytag's Pyramid can be used to diagram a story's _____.A. DetailsB. DialogueC. Plot D. Themes
what is a perimeter in a regular pentagon 3in