kasandra15fvls kasandra15fvls
  • 07-12-2022
  • Mathematics
contestada

A pack of paper costs $3.75, including tax. Mr. Valentino wants to purchase packs of paper for his class and has a $20 budget. Write and solve an inequality to solve for the number of packs of paper Mr. Valentino can purchase, and describe the graph of the solution.

Respuesta :

Otras preguntas

generally, why are there no trees above a certain elevation on very tall mountains?
how do trade barriers affect worldwide standards of living
What are two ways bacteria provide nutrients to humans?
Solve the following equation: -15c+7c+1=3-8c
Find the selling price of a $270 by bicycle with a 24% markup
Which of these would be the BEST topic for a narrative essay? A. my interpretation of the life story of Thomas Jefferson B. what happened when I first saw th
The day after a national holiday, decorations were marked down 40%. Before the holiday, a patriotic banner cost $5.75. How much did the banner cost after the ho
What are three herbivores and carnivores in finding nemo
Compatible numbers to estimate the quotient 474divided by 9
what is the answer for 3912.99/15.9