parkerortega0933
parkerortega0933 parkerortega0933
  • 07-12-2022
  • Mathematics
contestada

a pack of 20 orange juice packets cost $10.00, each juice packet costs 1 2/1 of 2.00. How much does 1 packet cost.

Respuesta :

Otras preguntas

You used 5 cups of flour to bake 80 cookies.How many cups do you need if you are planning to bake 144 cookies?
(25 to the power of 9) + (5 to the power of 17) is divisble by 30. Prove the divisibility. Blank x 30 Answer should be exponent with a base.
Three ways to evaluate a risk factor
Boulders angrily rushed is what figurative language
which statements explain why the iron industry started in England? Choose all answers that are correct. a. England needed a new navy with iron-clad ships. b. En
ABCDEF is a regular hexagon. AJFGH is a regular pentagon
What happened to the Mandan village after the Lewis and Clark expedition?
Type the prepositional phrase, the preposition, and the object of the preposition in the sentence below. Our walk on the bike trail was refreshing. Prepositio
Prove that the value of expression 97+312 is divisible by 90.
Bridget's Bakery sells cupcakes in packeges of 6. Penny's Pastries sells cupcakes in packages of 10. Sheldon wants to buy the same number of cupcakes from each