isabelavrodrigues09 isabelavrodrigues09
  • 07-12-2022
  • Mathematics
contestada

Now that Clarksville Auto Repair has a different owner, its mechanics make $24 per hour. That is 20% less than they originally made. How much did the mechanics use to make per hour?

Respuesta :

Otras preguntas

mr. harper had 506 apples at his fruit stand. his freind gave him 87 more apples,and he bought another 59 apples. how many does he have all together? buy using
How has technology affected human population growth?
How did americans react to the events in Europe and asia in the early world war 2?
Find the unit rate: $2 for 5 cans of dog food
What does drainage basin mean in Social Studies?
What are some adjectives that describe the name Kimberly. 3 adjectives for each letter.
There were four apples. Three apples fell from the tree. How many apples are on the tree now?
In the book night, compare how other boys treat their fathers with Eliezer's treatment of his own father.
Help on these problems please
mr. harper had 506 apples at his fruit stand. his freind gave him 87 more apples,and he bought another 59 apples. how many does he have all together? buy using