queenzoe66 queenzoe66
  • 06-12-2022
  • Mathematics
contestada

Find the cost of 12 ounces of chocolate at $8 per pound. A. $1.50 B. $1.72 C. $6.00 D. $8.00​

Respuesta :

Otras preguntas

12. How do you put a coverslip on a wet mount slide?
A stack of 12 pennies is 18.24 millimeters high how thick is each penny how thick would a stack of 20 pennies be ?
Which of the following represents “6 lessthan 3 times x?"A. 6x - 3B. 3 - 6x(C. 3x - 6D. 6 - 3x​
0.2−4/10 - 1.625= plz help
The equation of a line of best fit relating the number of cats c at an animal shelter to the number of dogs d is c = 3.5d - 20. Predict the number of cats at a
What does y and x represent on a graph?
which of the following is the equation of a line parallel to the line y = -x + 1, passing through the point (4,1)
Please help me with this question it would really help because I have a test on this tomorrow and I’m confused. Thank you!
I would appreciate a step by step explanation because I can't solve it. Solve for X: 35/45 + x/18 = 8/9
Prose and cons of opioids in healthcare and general?