CastanedaCristhian CastanedaCristhian
  • 06-12-2022
  • Mathematics
contestada

4.
Elvira can
purchase ready-made pizzas for $14.50 each. If she makes
can spend $44.20 on ingredients and $6.25 per pizza on labor. For how them in the cafeteria, she
for the cafeteria to make the pizzas themselves rather than buy them ready-made? many pizzas is it cheaper

Respuesta :

Otras preguntas

The purpose of the merge and center command is to _____.
"At an ice cream shop, customers pay $3.00 for a medium ice cream plus $0.75 per topping. At a second ice cream shop, customers pay $5.25 for a medium ice cream
the value of the 3 in 783.97 is blank the value as the 3 in 6.529.34
what is characteristic of george greenville
Texto sobre Peru que incluya pais suramericano. Con 12 oraciones
Which excerpt from “Raymond's Run” best shows that Squeaky admires people who are serious about doing their best?
What is the translation for this graph?
what is the area of the figure?​
`What do the words "khaki" and "colonel" indicate about jim corbett? A: Jim was an army man B: He loved to wear khaki clothes C: He was honored by the army and
What is the value of Y?