poopyvonsckatten poopyvonsckatten
  • 06-12-2022
  • Mathematics
contestada

Three cups of soup and two sides of rice cost $15.85. Six cups of soup and four
sides of rice cost $31.70. Find the cost of 1 cup of soup and 1 side of rice.

Respuesta :

Otras preguntas

Express p= k/v as a proportion.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 TIME REMAINING 28:28 What is the value of x in the equation 1.5(x + 4) – 3 = 4.5(x – 2)?
A store sold 28 boxes of juice from a case containing 48 boxes. Approximately what percent of the case of juice has been sold?
What is presidential parliamentary democracy
What conditions lead to the formation of large crystals in an igneous rock?
A ____ often puts the organizational development into practice
Which choice includes two pairs of adjacent angles from the coordinate plane?
Simplify : 3x^4 + 2x^4 NOTE the "^" are representing an exponent
A sarcomere is best described as _______ a part of the sarcoplasmic reticulum a group of fascicles a group of myofibrils a unit within a myofibril
Sam was still finishing his breakfast when his brother Leo left for school. Sam started to run after Leo when Leo was already 100 meters away. How soon will Sam