progameok550okjhh progameok550okjhh
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

16 A 50-pound bag of Glossy Coat Horse Fee costs $23.50 A 25-pound bag costs $15.50. How much money per pound would you save by buying the bag with the lower unit price?​

Respuesta :

Otras preguntas

A molecular compound is?
What effect did the French Indian war have on Georgia
what are the arguments against regulations aimed at reducing water pollution
Which is true of the exclusive powers named in the Constitution? A. They are granted to state governments. B. They are granted to local governments. C. They are
Mrs. Helms's class can be divided into equal groups of 5 students or groups of 6 students. Which of the following is a possible size of her class?
Ok so Ik helping my friend over the cellphone and it's 8(a+b)÷2 where solving for A​
i need help with geometry
a about worker measure the mass of some sucrose as 0.947mg. covert that quality to grams and to kilograms​
In an experiment, the variables that are kept the same between the experimental group and the control group are called ________. A) Outliers B) Constants C) Dep
The table below shows four problems using decimals. Problem Number Problem 1 How many grams are in 2.3 kilograms? Recall that there are 1000 grams in a kilogram