frenchgracie10 frenchgracie10
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

Bushels of apples cost $7.95 at farmer's market. How much would 8 bushels of apples cost? Use mental math.

A. $63.60
B. $56.20
C. $63.20
D. $56.60

Respuesta :

Otras preguntas

List and explain three (3) reasons why you want to participate in nsli-y.
In a few sentences, compare and contrast pressurized water reactors and boiling water reactors.
How did the election of Andrew Jackson demonstrate the growth of American democracy? A. Jackson lost the popular vote but won in the Electoral College. B
What inventions use the steam engine. Plz help and hurry THX=
what is the separation of the races in society called?
Shyla is a socially withdrawn 4-year-old girl. given what you know about the studies done on social deprivation with rhesus monkeys, what might help shyla overc
Help This step works because of the ______
Micronutrients include the nutrients of A. vitamins and minerals. B. water and minerals. C. proteins and vitamins. D. carbohydrates and fats.
The minimum amount of energy necessary to start a chemical reaction is _____. enthalpy entropy activation energy kinetic energy
Solve -vp + 30 < 45 for v..