swaniig
swaniig swaniig
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

Please Help!!!! 20 Points! The total price of 8 oranges and I apple at $1.20 is double the total price of I orange and I pear at $1.80. How much is the price of I orange?​

Please Help 20 Points The total price of 8 oranges and I apple at 120 is double the total price of I orange and I pear at 180 How much is the price of I orange class=

Respuesta :

Otras preguntas

how do you divide 455÷9
what two numbers multiply to 36 and add to 7?
after 15 years my age will be 4 times of present age what is my present age
Sonya found that x = - 4/3 is one solution of (6x + 4)2 = ?. The other solution is x = ? .
a paint store has 35 gallons of paint in storage, 2/5 of which are for outdoor use. the others are for indoor use. if each gallon costs $22, what is the total c
After cutting the recipe in half, ricardo needed 3 cups of flour.
Factor the following , it is not prime
Lucy practices jai alai four hours a day. is this a simple sentence, a compound sentence, a sentence fragment, or a run-on sentence?
Do the Filipino people owe the United States anything for helping them gain independence from Spain
helpp i need to write 50-100 words about what you normally eat during a school day. use opinions, times, phrases and connectives