aleenamin2011 aleenamin2011
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

Nine lemons cost $4.
Use the table to determine how many lemons can be bought for $20
Lemons 9 18 27 36 ?
Cost $4 $8 $12 $16 $20

Respuesta :

Otras preguntas

1. Find the equation of a line passing through the points (1,-2) and (-3,10).​
The perimeter of a triangle is 29cm. The length of side 2 is double the length of side 1 the length of side 3 is 5 more than side 1. Find the side length of the
When a person becomes infected with the influenza virus, cell-mediated immunity is activated. Why would the influenza virus initiate cell-mediated immunity? Des
Make a generalization about how American women contributed to the war effort, both on the home front and in combat. Give two examples to support your generaliza
Find the value of x that makes ABCD a parallelogram. D C 150° 5x 150° B O A. 5 O B. 6 C, 30 D. 10
i am calling you into passive voice​
Brainliest To Whoever gets it right!!!! Which parts of your body are important when you want to send a positive message? O Eyes O Hands O Earth O All of the a
which molecule can't be exist?A)NCl3 B)OF6 C)ONF3 D)PCl3​
The concert center sold 11,900 tickets this year, which was 40% more than last year. How many tickets were sold last year?
Which item is not important to have in order to be prepared for an earthquake?