Rodrigo8927 Rodrigo8927
  • 09-11-2022
  • Mathematics
contestada

Jacob bought 5. 5 pounds of jelly beans for $14. 74. How much would 7. 25 pounds of jelly beans cost, to the nearest cent?.

Respuesta :

Otras preguntas

PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1×(−4+(−8))=?
Miguel is setting up his new classroom with total floor space of 1,600 ft?. The classroom must contain two square tables that are 4 ft by 4 ft; a 2 ft walkway b
250,000 = How to write this in scientific notation
What is the answer to 3/4•-1/3x=10
What was the United States’ main concern during the Cold War? terrorist attacks Nazi expansion in Europe immigration communism ITS----COMMUNISM----JUST TOOK TES
Suppose Harvey owns a small business that produces electron microscopes. He previously owned one machine, machine A, that produced these microscopes. In an effo
Which point lies on a circle with a radius of 5 units and center at P(6, 1)? A. Q(1, 11) B. R(2, 4) C. S(4, -4) D. T(9, -2)
Determine the missing amount from each of the separate situations given below.Assets = Liabilities + Equity(a) x = $84,000 + $47,000(b) $120,000 = $30,000 + x(c
The following selected data are from a recent statement of cash flows: Net cash flow from operating activities $ 35,000 Net cash flow used for investing activit
Like most wars, the French and Indian War, or the Seven Years War was all about what? Select one: a. Nationalism b. Revenge c. Economics d. Indian conflict