swaniig
swaniig swaniig
  • 09-11-2022
  • Mathematics
contestada

Help please!! 30 points! The total price of 8 oranges and I apple at $1.20 is double the total price of I orange and I pear at $1.80. How much is the price of I orange?​

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following is a reason why Southeast Asia is such a multiethnic region?
2,550 gallons in 30 days
write a number from 20 to 50 that has both tens and ones. use pictures and words to show the tens and ones.
A 100% increase followed by a 33.33% decrease
Why did some Americans oppose the war in Vietnam? a. They wanted communism to spread. b. They felt there was a lack of progress. c. They wanted to focus war ef
which one of the following poems is written in free verse
If you wanted to increase the rate of photosynthesis in a plant, you would develop a plant with which of the following characteristics? a strong, thick stalk br
what is 6 divided by 36
According to galileo, why is the search for truth important
It takes 120 minutes for a hose to fill a swimming pool. If the pool drain is open, it takes 360 minutes to fill the pool. If the pool is full, the hose is off,