kareemandghaith kareemandghaith
  • 09-11-2022
  • Mathematics
contestada

It costs $2.48 to buy 1/4 lbs. of chopped walnuts. How much would it cost to purchase 9.5 lbs. of walnuts?

Respuesta :

Otras preguntas

how to find the surface area of a prism using the formula s=ph+2b
Sophia types 75 words per minute and is just starting to write a term paper . patty already has 510 words written and types at a speed of 60 words per minute. f
What is the state of matter for carbon
What two numbers equal 28?
how to find the surface area of a prism using the formula s=ph+2b
How is the mass number calculated for an element?
the ratio of girls to boys on a soccer team is 2 to 3.if there are 25 players on the team,how many are girls
Whats 8x6 I need help with my math
What is the state of matter of carbon?
how does erosion move and deposit rocks