leahzavala09 leahzavala09
  • 08-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 10 pound bag of apples costs $9.85 - what is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

How did the inventors keep the barrel of the machine gun from melting? A They were made from a different kind of steel B They didn't, the guns melted all the ti
The Whiskey Rebellion A. caused the formation of the Democratic Societies. B. started a disagreement among supporters of the Federalists. C. led to the develo
define living and non-living resources in the marine environment
Joey has 1/2 yard of wire that he wants to cut into 5 equal-sized pieces. How many inches long will each piece be.
give three example of friction
Aaron needs 20 pieces of string for 2 inch for each. He cuts 14 piece of string into 2 inch long each. How many more pieces of string does he need? Answer A 6
The second Greek root of the word psychosomatic means A. disease. B. body. C. mental D. fluid.
what is the biggest river in mississippi can someone help pls
What figurative language element does Bob Kaufman use when he repeats the word raga at the beginning of these lines from his poem "Unanimity Has Been Achieved,
What is the value of x in the equation 3x-4y=65 when y =4