samerahduh samerahduh
  • 08-11-2022
  • Mathematics
contestada

is a gas station sells 8 bags of chips for $12, what is the unit price

Respuesta :

Otras preguntas

Help help math please please
Does the following relationship represent a function?
Shapes. I will give brainless answer correctly and tell me the top number and bottom.
BRAINLY MODERATERS I NEED YOUR HELP PLZ ITS NOT FOR SCHOOL Im S QUESTIoNS!!!!!!!!!!!!’n
Do both of them for 50 points
Ali uses 1.5 cups of flour to bake a dozen cupcakes. at this rate,how many cups of flour will she need to bake 30 cupcakes? A.3.75c B.3c C.2.4c D.2.75c
| x | < 2 solve the inequality and then graph the solution
Cindy said: "I will move to London next month."A. Cindy said she will move to London the next month.B. Cindy said she would move to London the next monthC. Cind
A personal career profile form evaluates two sets of data, _____. a. personal information and career information b. personal values and personal interests c. ca
The drawing shows a plan for a living room. 0.5 inch Living Room Key: 1 inch = 16 feet 0.75 inch What will the actual dimensions of the living room be? O A 4 ft