33631 33631
  • 07-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 7-meter roll of blue ribbon costs $12.04. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

The Hayes family and the Cook family each used their sprinklers last summer. The water output rate for the Hayes family's sprinkler was 30L per hour. The water
The value of y varies directly with x. If x = 8, then y = 96. What is the value of x when y = 168?
You are going to ______ credit card debt if you spend more money than you actually possess.
Someone help me with this please, I really need help, and it's due tmrw...PLEASE
roles of christian missionaries in spread of western education in Kenya​
Someone help me with this asap for 5p points and BRAINLIEST THANK YOU
Which statement best describes how the connotation of the word commotion affects the passage's meaning? Maria put down the map and stared at the bungalow. It wa
A machine does 2500 J of work in 1 min. What is the power developed by the machine?
what was the purpose of the pyramids in ancient egypt
Why do you think the Ottomans may have wanted to establish their capital in Constantinople?