lilibadassangeltehe lilibadassangeltehe
  • 10-10-2022
  • Mathematics
contestada

how might you use the word average in a situation that does not involve math?

Respuesta :

Otras preguntas

Brand X costs $2.40 for 16 ounces. Brand Y costs $1.92 for 12 ounces. Find the unit price of each brand. Which brand is the better buy? Please Help! Thanks
The des moines register recently reported the ratings of high school sportsmanship as complied by the iowo high school athletic association. For each school, th
Can the numerator be bigger than the denominator
Ramon needs 12 oranges to make 3 glasses of juice. What is the unit rate? Explain what it means in this situation.
Gymnosperm produce seeds using reproductive structures called
Can someone give me the answer to this question??? And please explain :/ Jenna and her friend, Khalil, are having a contest to see who can save the most money.
Can anyone tell me why the Fifth Amendment was made?
i need help with this
Which excerpt from Nathaniel Hawthorne’s "Dr. Heidegger's Experiment" best reveals the allegorical nature of this short story? Select all that apply A. A stran
a test is worth 80 points multiple choice questions are worth 2 points and short answer questions are worth 4 points if the test has 25 questions how many mutip