davio5782 davio5782
  • 07-10-2022
  • Mathematics
contestada

a 64-ounce package selling for $3.20 would have a unit price of: group of answer choices $3.20 per ounce. $2.00 per pound. $0.05 per ounce. $20.00 per quart. $20.48 per ounce.

Respuesta :

Otras preguntas

whats 2x3= PLEASE HELP
In what order are redox reactions balanced?
1. A hotel has 300 rooms which are all occupied. Each room can have either 1 or 2 guests and there are 420 guests staying in total. How many rooms are occupied
What are three ways that you can reduce your use of plastics?
essay about snow please
The word "tolled" (sentence 4) is closest in meaning to was damaged was cleaned was moved O was rung
Please can someone help me!!!?
Plz help me with this question
Answer the following questions in complete sentences: What do you smell with? What do you hear with? What do you see with? .... not sure what to say
Describe what happens at convergent plate boundaries ( this is for science)