lewislacy0 lewislacy0
  • 06-10-2022
  • Mathematics
contestada

Katherine buys eggs and apples at the store.
She
pays a total of $47.45.
She pays a total of $6.77 for the eggs.
She buys 6 bags of apples that each cost the same amount.
Write and solve an equation which can be used to determine a
of apples costs.

Respuesta :

Otras preguntas

Give three examples that show how relations between different races in the United States is still an important issue.
What is the approximate value of square root of 5 enter your answer rounded to the nearest tenth in the box
If b = 12, what is the value of this expression b^2-4
Using the method of completing the square, put each circle into the form [tex](x-h)^{2} + (y-k)^{2} = r^{2}[/tex] Then determine the center and radius of each c
what is the domain and range for the following function and its inverse f(x) = x^2 – 5
Urgent!! I will give brainiest to right answer
Which house of congress acts as the jury and tries the case
Another time, there was 1/3 of a pizza left and Ford are 2/3 of that. How much of the original pizza did he eat?
Please help! Numbers 4,7,9
Oliver's poodle ate 21 scoops of dog food in 7 days. What are the unit rates in scoops per day and days per scoop?