maddieunverzagt3477 maddieunverzagt3477
  • 06-10-2022
  • Business
contestada

There are 12 cans of corn in a case. each can of corn is 10 ounces. if a case of corn costs $10.68, what is the unit price per can of corn? a. $0.09 b. $0.11 c. $0.89 d. $1.07 please select the best answer from the choices provided a b c d

Respuesta :

Otras preguntas

During the formation of a solution, which step is always an exothermic process? a. the separation of solute particles from one another the overall solution pro
what change, if any, should be made in sentence 22?A) Change consequently to meanwhile B) Change returned to will returnC)Change Europe to europeD) No change ne
Please help! I don't understand how to do this...
The nation’s business took off in the 1920’s
For [tex]f(x) = 4x +1[/tex] and [tex]g(x) = x^{2} - 6[/tex], find [tex](\frac{f}{g})(x)[/tex].
At a local cheerleaders’ camp 5 routines must be practiced. A routine may not be repeated. In how many different orders can these 5 routines be presented?
The national liberation front launched a war for independence in
0.4(2x+0.3)=1/3(6x-7.2)
9. The local farm is advertising a special on fresh picked peaches. The farm charges $4.25 to pick your own peck of peaches and $3.50 for each additional peck
CONVERT TO RADIANS TO DEGREES