A13yearolddummy
A13yearolddummy A13yearolddummy
  • 06-10-2022
  • Mathematics
contestada

UPS charges customers $8 for the
first pound, and $0.40 for each
additional pound. FedEx charges
$7 for the first pound and $0.45 for
each additional pound. How many
pounds, x, will it take for UPS and
FedEx to cost the same?

Respuesta :

Otras preguntas

With pollution on the rise, and demand for fresh water increasing, world leaders are concerned that in the future many people will not have access to clean drin
circle the best synonym 5.a mandate to change policy? a.chance b.requirement c.refusal d.device e. stimulus
What is hardest type of coal?
Eric is trying to find the video arcade. Which question would he ask a passerby? ¿Dónde están los video juegos? ¿Quieres ir a los video juegos? ¿Dónde está el r
what orgenelles undergo cellular resperation
Which of the following is used to calculate a stream's discharge
how could serfs gain their freedom?
A store sells 2 1/2 pounds of shrimp for $18. What is the unit price of the shrimp? Explain Plz
How do you do this? I need to know the measurements of all the angles that are labeled
Can someone help me solve 0.416 repeating into a fraction?