kia3400 kia3400
  • 06-10-2022
  • Mathematics
contestada

A pound of chocolate costs 8 dollars. Deon buys p pounds. Write an equation to represent the total cost c that Deon pays.

Respuesta :

Otras preguntas

Need this tonight, no joking around, circled B as a placeholder, tell me the right one
Mitch bought 4.6 feet of fabric. Each foot cost $3.50. How much did he spend in all on fabric?
How does Jonas' perspective of release differ from his father's perspective?​
Just tell me the answer I have 5 min
Can someone please help me I’m stuck on this. Round 0.3391 to the thousandths place.
8 kilómetros a metros
During, an Experiment, The temperature of a solution changes from 9 4/5 F to 17 1/4 F. What is the percent of increase in the temperature of the solution? Enter
Bernard typically runs x km/hour. While he was sick, he only ran 41. 5 km/hour. What equation represents that the difference in his speeds is 13. 5 km/hour? x –
please find the answer you dont need to show your work but you can
An entity that is organized according to state or federal statutes and in which ownership is divided into shares of stock is a.