ejioforaka34 ejioforaka34
  • 06-10-2022
  • Mathematics
contestada

cherries cost m dollars per pound. Akeno bought 3lb and Ria bought 2lb. How much money did they spend on cherries in all?

cherries cost m dollars per pound Akeno bought 3lb and Ria bought 2lb How much money did they spend on cherries in all class=

Respuesta :

Otras preguntas

The potential advantages of traditional mail surveys are quick response and lower cost than online surveys, but this advantage has yet to be achieved. A. True.
__________ crowds are relatively large gatherings of people who happen to be in the same place at the same time; if they interact at all, it is only briefly.​
2 Points Imagine that you are given two linear equations in slope-intercept form. You notice that the slopes are different, but the y-intercepts are the same. H
Working as a waiter Michael earns $6.50 per hour plus tips last night he received $38.50 in tips and earned a total of $74.25 how many hours did Michael work
What is the slope of the line that passes through the points (-1, 2) and (-4, 3)?1/33-1/3-3​
Chocos is a dish made from wheat, sugar, and cocoa. Bertha is making a large pot of chocos for a party. Wheat(w) cost $5 per pound, sugar(s) costs $3 per pound,
Find slope (3,8) and (7,-7)
Water enters the constant 130-mm inside-diameter tubes of a boiler at 7 MPa and 65°C and leaves the tubes at 6 MPa and 450°C with a velocity of 80 m/s. Calculat
If the perimeter of a triangle is 34 cm if the second side is twice of the first side and third is two more than second then find all sides of the triangle
Which of the following does NOT belong to holding​ costs? A. order processing B. storage costs C. ​pilferage, scrap, and obsolescence D. insurance on inventory