ywq2v4pxfx ywq2v4pxfx
  • 10-09-2022
  • Mathematics
contestada

2 tons of sawdust cost $3,760.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

2r + 2s = 50 and 2r – s = 17. A. r = 3, s = 11 B. r = –8, s = 33 C. r = 14, s = 11 D. r = 25, s = 33
Which answer is in slope-intercept form for the given equation? 4x + 9y = -36 A. 9y + -4x - 36 B. y = 4/9x + 4 C. 9y = 4x + 36 D. y = -4/9x - 4 Thank you!
please help i dont understand Chris baked cupcakes for his bakery. He baked 24 vanilla cupcakes and the rest were chocolate cupcakes. He baked 96 cupcakes in al
What is the book of synonyms called
81 is three times a number
Juan is standing on the street. An ambulance moves toward him and then passes by. What best describes the pitch that Juan heats?
what is 0= -3(x-2/3)+19 please show work
Moving water, like that of a river, carries sediment as it moves along its bed. The faster the water flows, the more sediment that is carried and the larger th
The black dog with red collar is varu gentle with children. Which best indentifies the adjective phase in the sentence?
Evaluate 6j+23+kl−3, when j=3, k=7, and l=33.