katiekomlo03865 katiekomlo03865
  • 09-09-2022
  • Mathematics
contestada

Nicole buys ice cream and lemons at the store. She pays a total of $18.80. She pays $2.52 for the ice cream. She buys 4 bags of lemons that each cost the same amount. Which equation could be used to determine x x, how much each bag of lemons costs?

Respuesta :

Otras preguntas

What were the most difficult challenges faced by the Plymouth and Jamestown settlers? Do you think they could have done anything to prepare more adequately for
The sales tax rate in Jan's town is 7.5%. If she buys 3 lamps for $23.59 each and a sofa for $769.99, how much sales tax does she owe?
There were three early trading centers associated with the Mediterranean Sea. Which one is being described below? This trading center was a port city in southe
What are two ways bacteria provide nutrients to humans?
write an expression for the calculation subtract 9 from double 14
How does Macbeth’s echo the language of the witches?
type 1500 words in 30 minutes ___ words per minute
the weakness of hydrogen bonds between the bases of DNA allows what
how many ounces is 570ml
Solve each equation for the given variable. A=1/2bcd+bc;d