lesli27 lesli27
  • 07-09-2022
  • Mathematics
contestada

Yield: 90%
Purchase Unit: 10 boxes = 1 case
Case Weight: 20 lbs
Case Cost: $48.00
Portion Size:5oz

Step 1: Determine number of edible portions (EP)
Step 2: Determine food cost per portion

Yield 90 Purchase Unit 10 boxes 1 case Case Weight 20 lbs Case Cost 4800 Portion Size5oz Step 1 Determine number of edible portions EP Step 2 Determine food cos class=

Respuesta :

Otras preguntas

The level of quality and complexity of flamenco is comparable to that of jazz and ______________ music.
Is " doggedness " a adjective?
5,000 is 1/10 of what number
The equation y-100x=2000 can be used to represent the monthly salary of a salesman, y, when he sells x computer systems. What is the salesman's monthly salary i
how do you reply to cual es el fecha de hoy in spanish
complete the pattern 0.03 0.3
what scientist do that basis for their investigation
is the constitution likely to survive as long as the magna carta?
What role did slavery play in the southern plantation economy? How was it regulated?
Which of the following is known as the New Stone Age? the Mesolithic Era the Neolithic Age the Paleolithic Era the twenty-first century