ea990974 ea990974
  • 06-09-2022
  • Mathematics
contestada

Nora buys milk and onions at the store.
She pays a total of $35.67.
She pays a total of $5.91 for the milk.
She buys 6 bags of onions that each cost the same amount.

How much does each bag of onions cost?

Respuesta :

Otras preguntas

How do flowerinh planys reproduce
what were two protestant movements that developed in europe after the reformation?
Misty bought 3 CDS . the country music CD cost $12 . The rock music CD cost 2/3 as much as the country music Cd . The platinum edition Cd cost twice as much as
On a map, Julia's home is 8.5 in. from the library. If the map scale is 1 in.: 0.25 mi, how many miles from the library does Julia live?
How can you solve the equation y-12=15 ?
5 biscuits cost 40p altogether how much do 3 biscuits cost
Calculate the mass of water produced when 7.14g of butane reacts with excess oxygen
Describe three similarities and one difference in the reactions of lithium and potassium with water.
at what speed do electromagnetic waves travel?
PLEASE HELP!!! THIS IS FOR 10 POINTS!!! As we look up into the night sky, the moon and stars appear to move from east to west. This is because we are A) watchin